logo.png
Akciový kurz

Úvod        Typy       Yahoo Finance    Brokeři  

Svíčky     Graf        Patterny               Indikátory

Domů    O nás    Kurzy

Akcie

Zásoby na obrazovce
noun_Man_197884_edited.png

Průvodce kurzu o akciích

Postavení

Učitel

Jméno

Maxim Mašín

Narozen

19/8/2000

logo.png

Učitelská karta - přední strana

Představení

 

Ahoj studenti, jmenuji se Maxim a jsem váš průvodce kurzem o akciích. Tento kurz slouží k tomu, abyste poznali, co to vlastně akcie jsou, jaké druhy máme a to proč tu většina z vás je, jak je nejefektivněji obchodovat. Berte v potaz, že je to běh na dlouhou trať a nikdo se nestane bohatým ze dne na den. 

Učitelská karta - zadní strana

Co budeme v tomto kurzu učit?

Ahoj studenti, jak jste si mohli na mé učitelské kartě přečíst, jmenuji se Maxim Mašín a budu vaším průvodcem kurzem o akciích. 

noun_Man_197884_edited.png

Obsah:

 

První lekce - V první lekci si řekneme základní pojmy o akciích a celkově se s nimi seznámíme. 

 

Druhá lekce - Zde si rozdělíme akcie na tři základní, které si následně popíšeme a ukážeme si, jak je nejefektivněji obchodovat.

Třetí lekce - K rozeznání kvalitních akcií od méně kvalitních bude potřeba znát spousta pojmů, které si popíšeme v lekci Yahoo Finance. Zde se seznámíme celkově s aplikací a s pojmy, které obsahuje.

Čtvrtá lekce - Dále se ve čtvrté lekci seznámíme s brokery. Povíme si, co obsahují, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a následně si jeden z nich dopodrobna popíšeme.

(Od páté lekce se dostáváme od teoretického učení spíše k technickému)

 

Pátá lekce - Zde se poprvé seznámíme se svíčkami. Naučíme se je rozeznávat, popíšeme si různé typy svíček a co nám mohou signalizovat. Tuto lekci si poctivě nastudujte, protože porozumění svíček je základem úspěšného obchodování.

Šestá lekce - V šesté lekci přijdeme poprvé do styku s grafem. Znázorníme si, jak se může trendovat a jak určíme support a rezistenci.

Sedmá lekce - Sedmá lekce se bude odvíjet od toho, co jsme se doposud naučili o svíčkách a grafech. Svíčky utváří v grafu patterny, které nám nadále pomohou rozeznat, kam se cena s největší pravděpodobností může uchýlit. V této lekci si tedy povíme něco o základech patternů, ukážeme si, jak vypadají a dáme si příklad jedné strategie s jejich pomocí. 

Osmá lekce - Tato lekce bude poslední v naší cestě akciemi. Povíme si zde základní informace o indikátorech a udáme si příklady těch nejdůležitějších, které nám v grafu mohou podat pomocnou ruku podobně, jako patterny.

  • Facebook - Black Circle
  • 3670325
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle