Brokeři

Image by Adeolu Eletu
logo.png
Akciový kurz

Úvod        Typy       Yahoo Finance    Brokeři  

Svíčky     Graf        Patterny               Indikátory

Domů    O nás    Kurzy

noun_Man_197884_edited.png

Broker je fyzická osoba, nebo firma, která účtuje poplatek, nebo provizi za provedení příkazů k nákupu a prodeji, které předložil investor.

V našem kurzu se zaměříme na brokery, které si můžeme stáhnout do mobilu v rámci aplikace. Řekneme si příklady brokerů, které bych já osobně doporučil a jaké výhody můžou přinášet.

Brokerů je spousta příkladem jsou:

 

Webull - umožňuje nakupovat v pre-marketu, není dostupný v česku.

 

Robinhood - není dostupný v česku.

 

Trading 212 - mnou doporučovaný, dobrá přehlednost, velký výběr akcií, možnost snadného vytvoření koláče (za chvíli si ho probereme podrobněji).  

 

Etoro - přehledný, ale nemá velký výběr akcií. 

TradingView - placený, celkově dobrý na analýzu. Obsahuje úžasný typ grafu s možností přidání indikátorů. (Doporučuji na testování taktik a celkově analýze před koupí akcie)

a spousta dalších...

 

Ale jak tedy najít toho správného brokera? 

Za dobu co obchoduji jsem s pár z nich přišel do kontaktu, ale vždy mi dělalo problém se v nich vyznat a nakonec ani neměli vše, co bych chtěl.  Nakonec jsem skončil u Trading 212. Tato platforma totiž byla jak přehledná, tak obsahovala všechny akcie, které jsem doposud hledal, ale co na ní je také úžasné je to, že vám umožní si vytvořit koláč a každý den přidávat libovolnou částku. Také si nemusíte koupit celou akcii, ale třeba jen polovinu.

Pokud jste v akciích, jako fakt noví a teprve vůbec poznáváte akcie, doporučil bych využívat demo verzi, kterou si na začátku můžete vybrat a obchodoval bych ji 1-2 měsíce, než se na trhu nějak tak zorientujete. 

Další možnost je, že obchodujete s penny stocks podle různých patternů a svíček. V tomto případě bych také doporučil demoverzi a zároveň bych vám doporučil si udělat nějaký back testing strategie, kterou používáte na TradingView.

Trading 212

Vlastnosti:

 • Vytvoření koláče

 • Nakoupení libovolného celku akcie

 • Přehlednost (suprové pro začátečníky)

 • Velký výběr z akcií, penny akcií, ETFs

 • Ve vyhledávání máte možnost výběru z dividendových akcií, s vysokou volatilitou, nízkou, s vysokým růstem, nejvíce populární a spekulativní.

 • Umožněná jak obchodování s akciemi, tak i CFD

TradingView

Vlastnosti:

 • Umožňuje nám obchodovat (pouze pokud to máme zaplacené)

 • Skvělé zpracování grafu

 • Možnost indikátorů

 • Možnost přidání tvarů na lepší vyznání.

 • Umožňuje si změnit svíčky na jiný typ (Bars, Hallow candles atd)

 • Pravítko na lehčí spočítání vzdálenosti

 • Objekt na lepší nastavení stop loss a take profit

 • Text na případné poznámky

 
 
 
 
Pojmy a shrnutí

ETFs = exchange-traded fund - jsou stejně tak jako akcie snadno dostupné investiční nástroje kapitálového trhu, které vytvářejí a spravují specializované finanční instituce. Na americké burze se obchodují od roku 1993. Jsou to společnosti založené buď jako investiční trust nebo investiční fond.

Pre-market - akciový trh není otevřený 24/7 ale jen v určitý čas. Teď se třeba uzavírá ve 22:00 a je zavřený do 15:00, kdy se následně otevírá. Ti, kteří mají možnost nakoupit v pre-marketu mohou nakoupit/ prodávat i když je trh ještě zavřený a tím mít náskok před ostatními. Díky tomu můžete vidět, že se akcie otevře o 10% výše kupříkladu v horším případě -10%. 

Back testing - Pokud už znáte vše, co k obchodování znát potřebujete a máte určenou strategii. Dejme tomu, že budu obchodovat na principu support a resistence + double top/double bottom.

Teď už jen než začnete s reálnými penězi, tak půjdeme do starých grafů a tuto strategii ozkoušíme na 100 příkladech. Tím zjistíme, kolika procentní úspěšnost naše strategie má, dále uzpůsobíme lepší TP a SL a nakonec budeme vědět, že když v back testingu jsme měli 4 prohrané obchody v řadě, tak víme, že se nám to může stát i v budoucnu. Hlavní je nepropadnout panice, protože pak přijdou zase ty výherní. Hlavní je být v dlouhodobém hledisku profitabilní.

CFD - Jako contract for difference se ve finančnictví označuje smlouva mezi dvěma stranami, „kupujícím“ a „prodávajícím“, která přikazuje prodávajícímu zaplatit kupujícímu rozdíl mezi aktuální hodnotou aktiva a jeho hodnotou k okamžiku uzavření smlouvy. Je-li tento rozdíl záporný, platí místo toho kupující prodávajícímu.

Zde znovu přidávám velmi důležitý odkaz, který jestli jste si ještě nepřečetli, tak to rychle napravte  Tři věci, které vám pomohou stát se profitabilním

(Pro případné otázky a rady nás neváhejte kontaktovat rádi vám poradíme)

 • Facebook - Black Circle
 • 3670325
 • Twitter - Black Circle
 • Instagram - Black Circle